Afrodyzjaki

  • Mięta jako afrodyzjak
2023-08-05

Poczuj miętę, czyli zaskakujące właściwości najpopularniejszego zioła

Nazwa mięta pochodzi od greckiego imienia nimfy Menthe, która była kochanką władcy podziemi – Hadesa. Według mitycznych opowieści, Persefona (żona Hadesa) zamieniła ją w zioło o orzeźwiającej woni, gdy tylko dowiedziała się ich uczuciu. Na cześć nieszczęsnej nimfy greckie panny młode umieszczały miętę w swoich bukietach ślubnych.

Mięta od zawsze kojarzyła się z namiętnością i miłosnymi porywami. Ponoć sam Arystoteles radził Aleksandrowi Wielkiemu, aby zabronił swoim wojownikom spożywania mięty podczas krucjaty właśnie z powodu jej silnego, afrodyzjakalnego działania. Wierzono też, że zioło to otwiera umysł, poprawia pamięć i koncentrację – stąd wianki z liści mięty na głowach rzymskich uczonych.

Mięta jako afrodyzjak

Mięta od dawnych czasów kojarzyła się z pożądaniem (fot. depositphotos).

Bardzo długo gałązkę mięty noszono jako talizman. Miała ona przyciągać miłość, nasilić pożądanie, pomóc znaleźć idealnego kochanka/kochankę oraz rozbudzić zmysły. Umieszczano ją także w małżeńskich sypialniach, by gwarantowała udane pożycie.

Nie bez powodu mówi się, że czujemy do kogoś miętę – to niepozorne zioło ma wzbudzać w nas namiętność i pasję do drugiej osoby.

Zaskakujące właściwości mięty

Wiadomo, że mięta pięknie pachnie i stanowi dekorację deserów oraz drinków, ale to nie wszystko. To zioło jest nam znane od tysięcy lat, a wraz z jego odkryciem szybko zauważano związek z seksem. W kulturze arabskiej mięta była popularnym środkiem na wzmocnienie libido. Z kolei w naszej kulturze ludowej wierzono, że napar ze świeżo zerwanych liści mięty miał pomóc na męską niemoc.

Mięta jako afrodyzjak

Napar ze świeżych liści mięty poprawia libido (fot. depositphotos).

Dziś już nie ma wątpliwości, że te aromatyczne listki przynoszą korzyści Twojemu romantycznemu życiu. Zawierają wiele przeciwutleniaczy, wzmacniających naczynia krwionośne, witamin oraz minerałów niezbędnych do utrzymania zdrowia seksualnego – to świetne źródło żelaza, sodu, potasu, wapnia, fosforu i magnezu, a także witaminy A i C. Mięta szczególnie skutecznie działa u panów w średnim wieku. Zalecane jest regularne picie naparu miętowego przy spadku libido i pierwszych problemach z erekcją.

Mięta jako afrodyzjak

Mięta ma orzeźwiający aromat, dlatego świetnie pasuje do drinków i napojów.

Co ciekawe, aromatyczne wrażenie, jakie pozostawia po sobie mięta w ustach, zostało wykazane w licznych badaniach jako inspirujące do pocałunków.

Mięta w kuchni

Mięta występuje w tylu odmianach, że pasuje do każdego stylu gotowania. Podkreśla smak i aromat mięsa, wzmaga apetyt i sprawia, że potrawy są mniej ciężkostrawne. Jej orzeźwiające właściwości sprawiają, że świetnie sprawdza się jako składnik zimnych napojów, lodów oraz sałatek owocowych.

Żeby jednak mięta mogła zadziałać jak afrodyzjak najlepiej używać świeżych listków – z nich również warto przyrządzać napary. Warto je mieszać z innymi afrodyzjakami, takimi jak cynamon, kardamon lub miód, by wzmocnić afrodyzjakalne moce.

Mięta - orzeźwiający afrodyzjak

Znakomita sałatka pełna afrodyzjaków!

Karolina Mec

(fot. depositphotos)








KOMENTARZE
Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odpowiedzi w treści
Pokaż wszystkie komentarze
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Wyselekcjonowane, najlepsze treści na Twoją skrzynkę.
Nie spamujemy!

KuchniaDlaDoroslych.pl może zawierać przepisy i inne treści dotyczące wyrobów alkoholowych, przeznaczonych dla osób powyżej 18 roku życia.

0
Zostaw komentarz!x
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.