O nas

„Warto patrzeć na jedzenie jako na całość – wspólnota stołu, hojność, dzielenie się, wspomaganie, wspólna radość. Człowiek nie jest stworzony do jedzenia w samotności.”
Carlo Petrini

 

Jedzenie ma w sobie pewną moc – towarzyszy nam w istotnych momentach naszego życia, a karmienie drugiego człowieka to przejaw najwyższej troski i miłości. Dobrze spotkać się przy jednym stole, zapomnieć o problemach, być tu i teraz – czerpać radość ze wspólnego posiłku, prześcigać się w wymyślaniu toastów, przekomarzać się, wspominać, planować, opowiadać, marzyć… To właśnie takie małe chwile sprawiają, że stajemy się szczęśliwi.

Z tego właśnie powodu powstał nasz portal. Jesteśmy dla Was – chcemy przypomnieć, że podczas gotowania i jedzenia możemy świetnie się bawić, odnawiać relacje i budować nowe wspomnienia, oraz zainspirować do spędzania wspólnie czasu. Deszczowy weekend? Oglądanie telewizji zamieńcie na leniwe gotowanie w dresach. Twoja druga połowa miała ciężki dzień w pracy? Przejmij inicjatywę i zrób coś słodkiego na poprawę humoru. A może w środku tygodnia zorganizujecie sobie domowy seans filmowy – tylko we dwoje, przy kieliszku wina, z dobrymi przekąskami? Zaproście też czasami przyjaciół na wspólne gotowanie w piątek – może ktoś z nich ma ukryty talent kulinarny? Romantyczna kolacja przy ulubionej muzyce? Czemu nie! Wyłączcie telefony i ukryjcie się na chwilę przed światem. Powinniśmy celebrować takie chwile, kiedy tylko mamy do tego okazję. Znajdowanie radości w prostych rzeczach jest niezwykłą umiejętnością.

Mamy nadzieję, że nasze przepisy pokażą Wam, że gotowanie może być łatwe i przyjemne. Nie bójcie się więc próbować nowych smaków, degustować i szukać kulinarnych inspiracji – po prostu razem odkrywajcie i celebrujcie te chwile. Od czasu do czasu ugośćcie też swoich przyjaciół i znajomych – są takie dania, które najlepiej smakują w większym gronie. W trakcie jedzenia koniecznie wznieście toast, trzymając w ręku kieliszek dobrego alkoholu, i rozmawiajcie przed długie godziny. Zadbajcie o Wasze szczęście, związki i przyjaźnie. Życie jest pyszne!Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.