Inspiracje

  • gastroseksualny, czyli facet w kuchni
2023-09-11

Facet w kuchni, czyli gastroseksualni rosną w siłę!

Kim jest współczesny ideał męskości? Drwal brodacz? Sportowiec z rekordem bieżni, siłacz, rajdowiec, gwiazda rocka? Nic z tych rzeczy! Dziś na topie jest facet w kuchni, który uwodzi kobietę umiejętnościami kulinarnymi, a nie muskulaturą. Gastroseksualny – tak od teraz trzeba siebie nazywać i to z dumą.

Mówi się „Przez żołądek do serca” i zdaje się, że bardzo długo jednak chodziło o męskie serce. To panie miały rozkochać w sobie wybranka swoimi kulinarnymi trikami. Jednak mężczyźni dostrzegli, że kobiety też lubią sobie zjeść (a to niespodzianka!) i mają tu prawdziwe pole do popisu. Tak narodził się nowy wzór męskości. Mężczyzna, który kobietę chce uwieść smakiem, a nie bicepsem. Lubi robić dobre wrażenie, czasem się popisać i zaimponować. Trend stał się na tyle silny, że nadano mu nazwę – gastroseksualność.

Facet w kuchni

Nowy wzór męskości to mężczyzna, który kobietę chce uwieść smakiem, a nie bicepsem (fot. Evieanna Santiago/Unsplash).

Gotowanie jest sexy!

Płeć piękna pokochała facetów, którzy w kuchni czują się jak ryba w wodzie. Widok krzątającego się przy garach mężczyzny jest już wręcz pożądany. Czy mężczyzna gastroseksualny uwodzi dzisiaj serca kobiet? Nauka właśnie to udowadnia. Dla przykładu, w Australii przeprowadzono eksperyment na 20 kobietach, które miały obserwować mężczyzn podczas prac w kuchni i w warsztacie. W tym samym czasie badacze, dzięki podłączonym neuroprzekaźnikom, byli w stanie stwierdzić, na które czynności kobiety reagowały z większym entuzjazmem. Już domyślacie się, jakie rezultaty otrzymano? Dobrze myślicie! Kobiety były bardziej podniecone, patrząc na gotujących mężczyzn, niż na tych, co w ręku trzymali wiertarkę. Prosta sprawa. Majsterkowicz odchodzi do lamusa, zastępuje go chłopak z… blenderem!

Facet w kuchni

Mężczyzna, który potrafi gotować, postrzegany jest jako bardziej atrakcyjny.

Osoby umiejące gotować są postrzegane jako bardziej atrakcyjne. Tak wynika między innymi z ankiety przeprowadzonej przez brytyjską firmę żywieniową PurAsia. Argumenty w stylu „wodę na herbatę nawet przypalam” trzeba włożyć między bajki. Popularne programy kulinarne i stojący za nimi kucharze już dawno udowodnili, że gotowania można się nauczyć. Wystarczy chcieć. Jest tyle prostych i szybkich przepisów, że każdy z nimi sobie poradzi. W dzisiejszych czasach deklaracja „Nie umiem gotować” brzmi jak wymówka. Mężczyźni na szczęście pichcą coraz częściej i nie podchodzą do tego, jak do przykrego obowiązku. Raczej chcą w ten sposób zaskoczyć innych, sprawić radość i nawet sprawdzić się. Gastroseksualni rosną w siłę!

Facet w kuchni

Gastroseksualny do mężczyzna, który lubi poznawać nowe smaki i gotować, by uwodzić.

Kim jest mężczyzna gastroseksualny?

Trzeba powiedzieć wprost, gastroseksualny to nie typ macho z rozbudowaną muskulaturą. To też nie skupiony na własnym wyglądzie mężczyzna metroseksualny. To zadbany facet, ciekawy świata, który lubi podróżować, poznawać nowe smaki i gotować, by uwodzić. A co ważne, w kuchni czuje się bardzo męsko, a czasem traktuje ją nawet jako przedsionek do sypialni. Jak to wygląda od strony kobiety? Mężczyzna gotujący wydaje się bardziej troskliwy i traktowany jest jako lepszy kandydat na partnera. Dodatkowo, jeśli potrafi zadbać o jej kubki smakowe, to i poradzi sobie z jej potrzebami seksualnymi. Powtórzymy po raz kolejny, kobiety kochają gotujących mężczyzn! Panowie, już bez wymówek, wdziejcie fartuchy, by zdobyć kobiece serce lub na nowo rozkochać swoją wybrankę. Bądźcie gastroseksualni, a nie pożałujecie!

Zuza Milewska
KOMENTARZE
Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odpowiedzi w treści
Pokaż wszystkie komentarze
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Wyselekcjonowane, najlepsze treści na Twoją skrzynkę.
Nie spamujemy!

KuchniaDlaDoroslych.pl może zawierać przepisy i inne treści dotyczące wyrobów alkoholowych, przeznaczonych dla osób powyżej 18 roku życia.

0
Zostaw komentarz!x
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.