Kalendarium

  • degustacje alkoholi - kalendarium
2022-07-22

Degustacje alkoholi 2022

Organizowane degustacje to świetna okazja, żeby poszerzyć swoje horyzonty i bliżej poznać tajemnice ulubionych trunków. Takie spotkania pozwalają nam odkrywać nowe smaki i własne preferencje. Jedno jest pewne, po kilku takich degustacjach nie tylko będziecie się czuć pewniej w świecie alkoholi, ale i w Waszym domowym barku na pewno przybędzie kilka wyśmienitych butelek.

LIPIEC

Różne oblicza Sauvignon Blanc

Na degustacji pojawią się wina z ojczyzny Sauvignon Blanc – Sancerre, ale także wina z Włoch, Nowego Świata i Polski.

Hendrick’s Gin w Może – degustacja w gabinecie ciekawostek

Unikatowa degustacja trzech wersji jednego z najbardziej wyjątkowych ginów świata – Hendrick’s Gin.

Winem po mapie vol 4.: ABC wina w Winylu

Poznacie 6 wyselekcjonowanych win, a w podróż przez ich smaki, aromaty i historię zabierze Was certyfikowana sommelierka.

Degustacja Brandy

Lista trunków: Seven Tails Brandy XO, Armagnac XO 15 yo, Armagnac Millesime 1989 Folle Blanche, Cognac Hine Cigar Rreserve XO, Cognac Hine Domaines Hine Bonneuil 2006 Grandę Champagne Cognac

Degustacja komentowana – Lugana i Valpolicella

Degustacja win.

Degustacja win musujących

Zaprezentowane zostaną przedstawiciele trzech metod produkcji: Pet Nat, metody Charmata oraz tradycyjnej metody szampańskiej.

SIERPIEŃ

Hiszpańskie wina musujące

Hiszpańskie wina musujące kojarzone są głównie z Cava, jednakże Hiszpania, jak na duży kraj przystało, wytwarza szereg innych win. Po pierwsze dużą furorę robią producenci, którzy zrezygnowali z wytwarzania win pod nazwą Cava. Po drugie są też wina karbonizowane i pet-naty – z różnych szczepów i z różnych regionów kraju.

Wstęp do świata whisky

Uczestnicy poznają sposób produkcji whisky, regiony produkcji złocistego trunku w Szkocji, zapoznają się z kulturą spożywania oraz sposobem jego oceny. Degustacji poddane zostaną różne whisky, zarówno z beczek po bourbonie i po winach, torfowe i nietorfowe, a także o większej niż standardowa zawartości alkoholu.

Pivny Szczecin – spacer z przewodnikiem + degustacja w szczecińskich browarach

Podczas spaceru nie zabraknie degustacji lokalnych chmielowych specjałów, ale również legend związanych ze Szczecinem, miastem pełnym fascynujących piwnych opowieści.

Warsztaty Wina – poziom 1

Kameralne warsztaty z wina. Spotkania z cyklu „Zbawcy Uczą” to idealna możliwość uzyskania podstawowej wiedzy o winie w luźnej atmosferze.

  • Termin: 19 sierpnia 2022, piątek
  • Miejsce: Zbawcy Win, Wrocław
  • Informacje: https://zbawcy.pl/

Dookoła globu z whisky – degustacja

Podczas warsztatów dowiesz się, jaki wpływ wywiera beczka ale przede wszystkim rodzaj surowca użytego do produkcji, a także spróbujesz kilku rodzajów whisky.

Degustacja ma charakter cykliczny i odbywa się w różnych terminach oraz miejscach Polski. Sprawdź na stronie organizatora, kiedy odbędzie się w Twoim mieście!

www.sztuka-degustacji.pl

Degustacja piw rzemieślniczych

Degustacja będzie okazją do smakowej podróży po dziedzictwie kulturalnym polskiego browarnictwa.

WRZESIEŃ

ABC WINA | Hiszpania

Poznajcie wina hiszpańskie! Zobaczcie, czym się charakteryzują i sprawdźcie, jak smakują najlepsi przedstawiciele gatunku.

Degustacja: Wina – bąbelki!

Menu degustacyjne: Champagne Drappier Carte d’Or Brut, Dopolavoro Frizzante Bianco, Arione Moscato d’Asti, Cava Mistinguett Brut, Lido Prosecco Rose, Lambro Pet Nat Rosso

LISTOPAD

Degustacja wódek starzonych i okowit

Nie zabraknie informacji praktycznych: czym jest okowita, wódka starzona, a czym jest wódka wyprodukowana ze spirytusu rektyfikowanego, czym jest destylat, bimber, jak pić i degustować szlachetne wódki i okowity, czy pić je solo czy mieszać, jak łączyć je z jedzeniem itd.

Degustacja ma charakter cykliczny i odbywa się w różnych terminach oraz miejscach Polski. Sprawdź na stronie organizatora, kiedy odbędzie się w Twoim mieście!

www.sztuka-degustacji.pl

(fot. depositphotos)
KOMENTARZE
Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odpowiedzi w treści
Pokaż wszystkie komentarze
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Wyselekcjonowane, najlepsze treści na Twoją skrzynkę.
Nie spamujemy!

KuchniaDlaDoroslych.pl może zawierać przepisy i inne treści dotyczące wyrobów alkoholowych, przeznaczonych dla osób powyżej 18 roku życia.

0
Zostaw komentarz!x
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.